Slavnostní vítání prvňáčků
Zahájení školního roku s třídními učiteli 7:55 - 9:00
Cvičení v přírodě (ochrana obyvatel při mimořádných událostech)
Setkání třídních důvěrníků
Den otevřených dveří (Přibyslavské slavnosti)
Den otevřených dveří (Přibyslavské slavnosti)
Zahajovací třídní schůzky
Exkurze Horní Rakousko - Linec (přihlášení žáci)
Výlet Otakárků do Žďáru nad Sázavou
Evropský den jazyků - projektový den II. stupeň
Podzimní sběrová akce
Podzimní sběrová akce
Den české státnosti - státní svátek

Úvod > Projekty > Od počítačů k robotům > ŘÍJEN 2021

ŘÍJEN 2021

8.10.

Na první hodině kroužku se sešlo devět žáků čtvrtých a pátých tříd. Po seznámení jsme diskutovali o tom co vůbec robot je, o různých druzích robotů,          k čemu je možné je využít a jak nám mohou být užiteční. Vysvětlili jsme si pojem program a obecný postup jeho tvorby. Žáci si nové znalosti vyzkoušeli na příkladech z běžného života – napsali například „program“ jak si čistím zuby nebo jdu nakoupit. Během této aktivity si ověřili, že záleží na posloupnosti jednotlivých kroků – příkazů. Závěr kroužku jsme věnovali kreativní činnosti – vymyšlení vlastního robota, jeho vlastností a schopností a jeho grafickým zpracováním.

rob1.jpgrob2.jpg

22.10.

Na začátku kroužku jsme si objasnili nutnost osvojení si znalosti programování pro budoucí konstrukci robotů. Jako nástroj pro úvodní seznámení                s programováním jsme použili programovací hru Run Marco. V této hře si žáci prostřednictvím skládání barevných bloků – příkazů, vyzkoušeli sestavit        jednoduchý program a ověřit si jeho funkčnost. Začali na základní úrovni s jedním příkazem – udělej krok vpřed, přičemž cílem každé úrovně je napsat pro postavičku program aby prošla zadanou trasu. Ve vyšších úrovních se seznámili s možností opakování příkazů nebo zadáním podmínek a tím                zjednodušení kódu programu.

runmarco.png

29.10.

Tuto hodinu jsme věnovali ujasnění základních postupů při psaní kódů prostřednictvím grafických prvků i obecně. K procvičení jsme využili                            programovací hry GalaxyCodr, která nabízí už náročnější úkoly. Žáci se následně seznámili s prostředím Scratch, ve kterém budou v následujících              hodinách tvořit své vlastní programy.

galaxy.png