Uzavření pololetního hodnocení
Pedagogická rada
Exkurze "Tajemné grafické příběhy"

Úvod > Vzdělávání a poradenství > Přijímací řízení na SŠ

Přijímací řízení na SŠ

Přijímací řízení – postupné kroky

• vybrat zodpovědně studijní či učební obor, konkrétní školu,
  • navštívit vybrané střední školy v rámci Dnů otevřených dveří, navštívit burzy škol
  • tiskopisy a přihlášky na střední školu (dostanou žáci v ZŠ) spolu s pololetním vysvědčením,
  • vyplnit přihlášku, nechat si potvrdit prospěch na ZŠ,
  • odevzdat přihlášku do 1. 3. na příslušnou školu (osobně či poslat doporučeně),
  • čekat na pozvání k přijímací zkoušce, pokud škola nepořádá přijímací řízení, očekávat rozhodnutí o přijetí či nepřijetí,
  • sledovat vyhlášení výsledků přijímacího řízení,
  • pokud jsem přijat, doručit řediteli SŠ do deseti pracovních dnů od vyhlášení výsledků přijímacího řízení zápisový lístek,
  • pokud nejsem přijat, do 3 pracovních dnů lze podat odvolání proti nepřijetí.

První kolo přijímacího řízení

• Uchazeč nebo zástupce nezletilého uchazeče může podat až 2 přihlášky v prvním kole přijímacího řízení, vzory tiskopisů jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).
  • Uchazeč odevzdá přihlášku řediteli střední školy (ne již prostřednictvím ZŠ) do 1. března, v případě přihlášky do oborů vzdělávání s talentovou zkouškou do 30. listopadu.
  • K potvrzení zájmu uchazeče o vzdělávání na střední škole je zaveden zápisový lístek, zápisový lístek vydává žákům základní škola nejpozději do 1. března, zápisový lístek je evidován pod evidenčním číslem pro jednotlivé uchazeče.
  • MŠMT stanovilo ve školním roce 2018/2019 tyto termíny přijímacího řízení na střední školy:
    • pro čtyřleté obory: 1. termín 12. 4. 2022 a 2. termín 13. 4. 2022
    • pro víceletá gymnázia (šestileté a osmileté studium): 1. termín 19. 4. 2022 a 2. termín 20. 4. 2022
    • náhradní termín: 1. termín 10. 5. 2022 a 2. termín 11. 5. 2022
  • Stanovení termínů dalších kol přijímacího řízení je v kompetenci ředitele střední školy.
  • Talentové zkoušky do oborů vzdělávání s talentovou zkouškou budou konány v pracovních dnech od 2. do 15. ledna 2021. Dny konání zkoušky stanoví ředitel školy.
  • Talentové zkoušky v konzervatoři se konají od 15. do 31. ledna 2021 v termínu stanoveném ředitelem školy.
  • Uchazeč, který nebyl přijat ke vzdělávání v konzervatoři nebo do oboru vzdělání s talentovou zkouškou, má i nadále možnost podat do 15. března přihlášku do oborů vzdělání podle § 60 školského zákona a účastnit se přijímacího řízení do prvního ročníku vzdělání ve střední škole.