PŘIBYSLAVSKÝ PANTOFLÍČEK
ENGLISH LITERACY AT OUR SCHOOL
Okresní kolo olympiády v českém jazyce
Listování s Lukášem Hejlíkem
Zasedání školního parlamentu
Historická exkurze 7.C, Praha
1. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
2. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
Setkání třídních důvěrníků 17:00
Třídní schůzky 2. stupeň
"Tvá cesta nanečisto", "Právní vědomí" - přednášky Policie ČR (8.B, 9.B)
Exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (9.C)
Zápis do do 1. tříd
Zápis do ŠD, ŠK a letní družiny
Přednáška Policie ČR "Šikana" (5. roč.)
Čarodějnické závody ŠD, ŠK

Úvod > Od počítačů k robotům > DUBEN 2022

DUBEN 2022

1.4.

Duben jsme zahájili opět prací s roboty. Co jsme si minulou hodinu vyzkoušeli na počítači, převedli jsme tentokrát do praxe. Jednou aktivitou byl skutečný minigolf s roboty o několika levelech a druhou vylepšený fotbálek. Na fotografiích můžete vidět první a druhý level v minigolfu.

8.4.

Cílem dnešní hodiny bylo seznámit se s funkcí kreslení u robota iRobot Root. Začali jsme programováním psaní jednoduchých věcí jako jsou písmena a základní tvary. Poté už bylo vše na dětech a jejich fantazii, někdo zkoušel různé symetrické tvary z kružnic nebo obloučků, někdo dokonce zkombinoval kreslení se světelnými a zvukovými efekty.

t.PNG

22.4.

Jelikož se nám kreslení s iRobotem zalíbilo, vyzkoušeli jsme si programování robota tak, aby nakreslil na jeden tah zadaný obrazec. V prvním kroku si děti musely promyslet jak takový obrazec nakreslit a poté se ho pokusit naprogramovat. Díky tomu, že mají děti velkou představivost, podařilo se jim naprogramovat několik dosti složitých obrazců. Začali jsme klasickým domečkem a pak zkoušeli další a další.

29.4.

S posledním dubnovým kroužkem přišel čas rozloučit se s iRobotem. Dětem se tolik líbilo s ním kreslit, že jsme si na poslední hodinu donesli balicí papír a nakreslili si něco pro radost. Někdo vyzkoušel dokonce pentagram, při kterém měřil metrem a úhloměrem a musel si vše pořádně před samotným programováním navrhnout.