PŘIBYSLAVSKÝ PANTOFLÍČEK
ENGLISH LITERACY AT OUR SCHOOL
Okresní kolo olympiády v českém jazyce
Listování s Lukášem Hejlíkem
Zasedání školního parlamentu
Historická exkurze 7.C, Praha
1. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
2. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
Setkání třídních důvěrníků 17:00
Třídní schůzky 2. stupeň
"Tvá cesta nanečisto", "Právní vědomí" - přednášky Policie ČR (8.B, 9.B)
Exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (9.C)
Zápis do do 1. tříd
Zápis do ŠD, ŠK a letní družiny
Přednáška Policie ČR "Šikana" (5. roč.)
Čarodějnické závody ŠD, ŠK

Úvod > Aktuality > SAMETOVÁ REVOLUCE V ANGLIČTINĚ

SAMETOVÁ REVOLUCE V ANGLIČTINĚ

Minulý týden si žáci naší školy připomínali výročí Sametové revoluce také v hodinách anglického jazyka.

Žáci uplatnili svoji samostatnost, schopnost spolupráce a vyhledávali a shromažďovali informace, sháněli obrázky, a tak si nenásilnou formou nejen rozšiřovali povědomí o jednom velmi důležitém úseku českých dějin, ale zároveň si jednoduše rozšířili slovní zásobu.

V některých třídách se žáci učili o Sametové revoluci pomocí metody CLIL (Content and Language Integrated Learning – výuka předmětu v cizím jazyce). To znamená, že s pomocí pracovních listů a s použitím počítačové techniky byli všichni schopni v angličtině přečíst základní informace o revoluci, vyhledat slovíčka a nakonec také své poznatky shrnout do krátkých článků.

[25.11.2019]