Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
Férová snídaně na školní zahradě
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč

Úvod > Aktuality > EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

titulka.png

Ve středu 27. září 2023 se již po čtvrté na naší základní škole konal projekt Evropský den jazyků. Žáci devátých ročníků si spolu se svými garantujícími učiteli připravili dopolední program pro ostatní žáky druhého stupně. Letos jsme se zaměřili na: slovenštinu, maďarštinu, finštinu, francouzštinu, italštinu, portugalštinu, španělštinu, ruštinu a ukrajinštinu. Všechny workshopy byly zpracovány zábavně a prakticky a snažily se splnit cíl, že je dobré zvládnout kromě angličtiny i základy dalšího cizího jazyka.

Všem se akce líbila a věříme, že v této tradici budeme i nadále pokračovatJ

Některé z reakcí zúčastněných žáků:

„Moc se mi líbila ukrajinština. Myslím si, že je hodně slov stejných. Jsem ráda, že jsem se naučila italsky barvy, číslice, jídlo…“

„Naučila jsem se psát své jméno azbukou v ruštině. Mrzí mě, že letos nebyla němčina.“

„Líbily se mi písničky v pozadí, dobře vše v portugalštině vysvětlovali. Ve španělštině bylo super tancování.“

„Finština byla opravdu zajímavý jazyk, uměli k nám dobře mluvit. Ve francouzštině byla celkově dobrá atmosféra, jazyk se mi opravdu velmi líbil.“

„Bylo super, že si kluci připravili guláš v maďarské učebně. V ukrajinské skupině jsme oceňovali Kahoot, krásná byla prezentace ve francouzštině, ve španělštině jsme tancovali, ve slovenštině byla zajímavá aktivita s knihou Herry Potter.“

„Projev Zuzky byl pěkný a vše měli krásně ve slovenštině připraveno. V ruštině se mi líbila prezentace, ve francouzštině stanoviště, kde jsme kreslili francouzská slova a učili se fráze, líbily se mi hry Kahoot u všech, kdo je měl.“

„Jinak se mi to všechno líbilo. Všechny stanoviště byly zajímavé a opravdu moc se vám to povedlo.“