Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
STÁVKA ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY
28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23
Vánoční prázdniny
24
Vánoční prázdniny
25
Vánoční prázdniny
26
Vánoční prázdniny
27
Vánoční prázdniny
28
Vánoční prázdniny
29
Vánoční prázdniny
30
Vánoční prázdniny
31
Vánoční prázdniny

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Žáci > Speciální třída > Fotografie 2020/2022 > Terapie a plavání

Terapie a plaváníTerapie a plavání - poděkování

Každých čtrnáct dní, po celý kalendářní rok 2017, mohou díky štědrosti firmy ACO Industries k.s. a jejích zaměstnanců, zdravotně postižené děti ze třídy Kamarádi plavat v Relaxačním centru ve Žďáře nad Sázavou. Za podporu ve formě kompletního financovaní dopravy a plavání firmě ACO Industries k.s. velmi děkujeme, pomoci si nesmírně vážíme! Rovněž děkujeme Baby Clubu Plaváček ze Žďáru nad Sázavou, který nám s důvěrou a bezplatně zapůjčil plavecké pomůcky, díky nimž je práce ve vodě snadnější a pestřejší. Děkujeme i vedení Relaxačního Centra Žďár nad Sázavou, za velkou vstřícnost. V neposlední řadě děkujeme i firmě ZDAR a.s. a jejím řidičům, kteří nás vždy bezpečně dopraví do bazénu a zpět.

Několik slov k plavání Kamarádů

Voda je úžasné prostředí, má moc očistit a léčit tělo i duši. Naším cílem je naučit děti milovat pohyb i odpočinek ve vodě. V její náruči objevovat nejen své tělo, ale i emoce, protože o těch je voda, tak jak ji chápeme my, především. Nejvyšší metou našeho plavání je tedy nejen zvládnutí základů plavání a orientace ve vodním prostředí, ale především uvolnění a odevzdání se vodě, odplavení strachů, harmonizace emocí a rozvolnění fyzických bloků.

Skupinové plavání dětí se zdravotním postižením je specifické, každá hodina ve vodě má svou dynamiku, každé dítě jde při terapii svou cestou, která směřuje k fyzické i mentální zdatnosti a maximálně možné samostatnosti. V bezpečí a pod vedením tří pedagogických pracovnic překonávají strach a posilují důvěru v sebe sama, ve vodní prostředí a učitele, učí se respektovat vodu i pravidla, komunikovat se svým okolím. Součástí každé hodiny jsou dechová cvičení, děti se učí hluboký nádech a výdech, při dýchání se uvolnit, otevřít oči i ústa. Pohyb ve vodě rozvíjí schopnost vědomě zapojit správné svalové skupiny a posunout se žádoucím směrem. Část dětí se pozvolna připravuje na zanoření do vody, část je ve vodě jako doma a zvládá plnit zdánlivě jednoduché úkoly pod vodou i nad ní. Po krátkých řízených činnostech následují chvíle pro volnou hru, děti mohou využívat různé pomůcky, sami si tvoří hru. Na závěr lekce jsou k dispozici některé atrakce Relaxačního centra, bublinková masáž nebo tobogan. Každé z dětí se může pochlubit prvními úspěchy, radost z nich je spontánní a téměř vždy velká. Ke konci lekce jsou děti uvolněné i unavené, ale vždy klidné a spokojené. Učení ve vodě je práce i zábava, nesmírně nás těší a dělá nám radost.

Za kolektiv třídy Kamarádi ZŠ Přibyslav, Mgr. Alena Kozderková

Kamarádi v bazéně

Kamarádi v bazéně Kamarádi v bazéně Kamarádi v bazéně Kamarádi v bazéně Kamarádi v bazéně

[16.3.2017]