Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2
Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
3
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
4 5
6
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
7
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
8 9
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
10 11
Férová snídaně na školní zahradě
12
13
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
14
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
15
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
16
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
17
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
18 19
20 21 22 23
23. května se nebude vařit
24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výuka angličtiny trochu jinak…

Výuka angličtiny trochu jinak…Výuka angličtiny trochu jinak…

Anglický jazyk s rodilými mluvčími. Přesně tak vypadala výuka angličtiny na naší škole v prvních dvou listopadových týdnech. Tak trochu nám k tomu napomohla epidemiologická situace. Minulé roky bylo na naší škole zvykem, že žáci, kteří měli složené mezinárodní zkoušky z angličtiny, každoročně jezdili na týdenní jazykový pobyt na Maltu. Už minulý rok se nezadařilo pobyt kvůli epidemiologickým podmínkám realizovat, tak jsme se rozhodli, že letos „pozveme angličtinu do Přibyslavi“.

Čtyři američtí lektoři z jazykové společnost English Focus navštívili naši školu a pobývali zde od 1. do 12. 11.  V prvním týdnu všechny šesté a sedmé ročníky trávily tři hodiny denně s rodilými mluvčími. Formou her, různých činností, konverzačních aktivit žáci jazyk nejen procvičovali, ale zároveň se učili něco nového. Pracovali podle upraveného rozvrhu. Angličtina byla také zařazována formou metody CLIL i do ostatních předmětů vyučovaných v tomto týdnu. Protože je naše škola veliká a je dobré procvičovat jazyky, jak jenom to jde, studenti 9. ročníků se každý den střídali ve službě. Co to znamená? Vybraní deváťáci s lektory a nižšími ročníky strávili celý den, pomáhali učitelům z Ameriky orientovat se ve škole, zařizovali nutné věci, v případě potřeby mladším ročníkům vypomohli s porozuměním. Druhý týden se lektoři věnovali tři hodiny denně vyšším ročníkům, tedy všem osmým a devátým třídám. I zde výuka probíhala podobně.

Velmi děkujeme firmě SC Metal, díky které se mohl tento projekt uskutečnit a naši žáci měli možnost konverzovat s rodilým mluvčím. Lektoři jednoduše zprostředkovali autentické konverzační prostředí. Věříme, že pro mnohé žáky to byla vůbec první zkušenost v životě pohovořit s rodilým Američanem. Za to ještě jednou děkujeme a doufáme, že podobných projektů bude na naší škole jenom přibývat.

 

FOTOGALERIE