Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
STÁVKA ZAMĚSTNANCŮ ŠKOLY
28 29 30 1 2 3
4 5 6 7
Adventní jarmark
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23
Vánoční prázdniny
24
Vánoční prázdniny
25
Vánoční prázdniny
26
Vánoční prázdniny
27
Vánoční prázdniny
28
Vánoční prázdniny
29
Vánoční prázdniny
30
Vánoční prázdniny
31
Vánoční prázdniny

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahradVíkend otevřených zahrad

  Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti Open Garden & Squares Weekend vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

V České republice se zahrady otevírají od roku 2010. Obvyklou formou je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. U nás mají návštěvníci možnost seznámit se s principy přírodních zahrad a přírodě blízkým hospodařením, zakoupit si výpěstky či jiné produkty školní zahrady.

 

  Školní zahrada Základní školy Přibyslav se veřejnosti otevírá několikrát ročně, poskytuje zázemí akcím a aktivitám pořádaným seniory, mateřskou školou, různými zájmovými skupinami. V neděli 12. června 2022 zahrada nabídla zájemcům prohlídku prvků ukázkové přírodní zahrady, workshop Jak se dělá hmyzí hotel, informační koutky o Fair Trade, Biovýrobcích a Přírodních zahradách, výstavu domácích mazlíčků dětí ze Základní školy Přibyslav. Organizace se ujali členové přírodovědného kroužku Otakárek.

   Do letošní soutěžní výstavy O nejkrásnějšího domácího mazlíčka se přihlásilo 18 majitelů psů, koček, králíků, morčat, oblovek, želvy a křečíka. Zvítězilo bezsrsté morče, na druhém místě se umístila klapouchá kočka ukrajinské rodiny, která našla v Přibyslavi azyl. Na třetím místě skončili zakrslý králíček a štěně maltézského psíka. Vítěz soutěže obdržel poukázku na nákup krmiva ve zverimexu, všichni čtyři medailisté diplom a plyšové zvířátko, ostatní účastníci diplom za účast.

 

FOTOGALERIE