Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1
PŘIBYSLAVSKÝ PANTOFLÍČEK
2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahradVíkend otevřených zahrad

  Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti Open Garden & Squares Weekend vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

V České republice se zahrady otevírají od roku 2010. Obvyklou formou je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. U nás mají návštěvníci možnost seznámit se s principy přírodních zahrad a přírodě blízkým hospodařením, zakoupit si výpěstky či jiné produkty školní zahrady.

 

  Školní zahrada Základní školy Přibyslav se veřejnosti otevírá několikrát ročně, poskytuje zázemí akcím a aktivitám pořádaným seniory, mateřskou školou, různými zájmovými skupinami. V neděli 12. června 2022 zahrada nabídla zájemcům prohlídku prvků ukázkové přírodní zahrady, workshop Jak se dělá hmyzí hotel, informační koutky o Fair Trade, Biovýrobcích a Přírodních zahradách, výstavu domácích mazlíčků dětí ze Základní školy Přibyslav. Organizace se ujali členové přírodovědného kroužku Otakárek.

   Do letošní soutěžní výstavy O nejkrásnějšího domácího mazlíčka se přihlásilo 18 majitelů psů, koček, králíků, morčat, oblovek, želvy a křečíka. Zvítězilo bezsrsté morče, na druhém místě se umístila klapouchá kočka ukrajinské rodiny, která našla v Přibyslavi azyl. Na třetím místě skončili zakrslý králíček a štěně maltézského psíka. Vítěz soutěže obdržel poukázku na nákup krmiva ve zverimexu, všichni čtyři medailisté diplom a plyšové zvířátko, ostatní účastníci diplom za účast.

 

FOTOGALERIE