Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
Férová snídaně na školní zahradě
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
23. května se nebude vařit

Úvod > Aktuality > Program Bylinky pro seniory z klubu Pohoda

Program Bylinky pro seniory z klubu Pohoda

V úterý 14. května 2024 strávili děti z přírodovědného kroužku Otakárek společné odpoledne se seniory z klubu Pohoda. Připravili pro ně program o bylinkách.

Pět smíšených skupin seniorů a dětí nejprve složilo obrázek jedné z pěti léčivých bylin a tím získala skupina svůj symbol – levanduli, měsíček, bazalku, mateřídoušku nebo lichořeřišnici. Při krátké seznamovací aktivitě se členové skupiny vzájemně představili a sdělili o sobě ostatním něco zajímavého – podělili se o své koníčky, zájmy, dovednosti. Navzájem si vyrobili jmenovky se symbolem dané bylinky a zahráli si hru Bingo. Zvítězila skupina, která v nejkratším čase našla 8 účastníků programu podle daných indicií. Hledali se senioři, kteří např. pracují na zahrádce, umí háčkovat nebo mají domácího mazlíčka a děti, které se umí potápět, mají ve svém jméně háček nebo je štípla včela. V další části programu děti seniorům ozdobily květináč, do kterého vysely semínka dané bylinky. Poslední aktivitou byla hra Riskuj! Senioři s dětmi v ní uplatnili znalosti ze světa léčivých bylin a mohli získat 100, 200 nebo 300 bodů v kategoriích Poznej bylinku, Vysvětli slovo, Léčivé účinky bylin, Poznej bylinku podle popisu a Bylinky v kuchyni. Společné odpoledne rychle uteklo, byl čas rozloučit se. Tak zase někdy na shledanou!