Úvod > Aktuality > Představení divadelního souboru Sluníčko

Představení divadelního souboru Sluníčko

Divadelní soubor Sluníčko Školní družiny a Školního klubu při ZŠ Přibyslav nazkoušel pohádku „Líný Kuba, holé neštěstí“, kterou napsal Petr Tomšů.

Líný Kuba šel do světa odnaučit se lenosti. A jak to v pohádkách bývá, nic není zadarmo. Měl plnit úkoly, poslouchat kouzelného dědečka a babičku, ale…

Potkal se s řadou dalších pohádkových postav: hastrmanem Štěrbákem, ten měl stále chuť na dušičky, hastrmankou Pentličkou, čarodějnicí Přeslicí a její pomocnicí, které měly Kubu odnaučit lenošení, dále s loupežníky Křivoušem, Divoušem, Suchopýrem a jejich náčelníkem, ti obírali každého, kdo jim přišel do cesty, trpaslíkem Klinopádem a vílou Marulkou a její vílí družinou.

Líný Kuba, holé neštěstí je pohádkový příběh, ve kterém, naštěstí, stále vyhrává dobro nad zlem. Pohádka to byla pěkná, napínavá a vtipná. Děti si ji zahrály s chutí a elánem. Také v pohádce zazpívaly několik písniček, při kterých je na klavír doprovázela paní učitelka Petra Fiedlerová.

Děti svou pohádku zahrály v divadelním sále Základní školy Přibyslav v pátek 26. 5. 2023 dvakrát dopoledne pro 1. – 5. třídy ZŠ Přibyslav a v podvečer pro rodiče a veřejnost.

V divadelním souboru Sluníčko letos hraje 17 dětí od 3. až do 8. tříd. Rozloučili jsme se s Patrikem Poulem, který odchází na víceleté gymnázium.

Za ŠD a ŠK Jitka Smejkalová