Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
Férová snídaně na školní zahradě
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
23. května se nebude vařit

Úvod > Aktuality > Ornitologická vycházka

Ornitologická vycházka

Pozorování ptactva a poslouchání ptačího zpěvu

V pátek 10. května pozvaly děti z přírodovědného kroužku Otakárek zájemce ke společné procházce s panem ing. Tomášem Krásenským, který je přijel provézt světem ptactva, ptačích hlasů a zajímavostí z ptačího života.

Ornitologickou procházku zahájil ve vestibulu naší školy, který je vyzdoben kresbami živočichů naší i exotické přírody. Děti zde našly sýkorku parukářku, brhlíka, sovu pálenou, dudka chocholatého, strakapouda, ale i papouška kakadu nebo kasuára přilbového.

Procházkou pak pokračovala kolem přibyslavského náměstí a kostelní věže, pod faru a do zámeckého parku. Amatérští ornitologové cestou poslouchali ptačí zpěv a pozorovali dalekohledem kavky, hrdličky, kosy, vrabce, konipase, špačka, sýkorku koňadru, hýly, pěnkavy, viděli i veverku, slepýše a slyšeli sedmihláska, budníčka a zvonka zeleného.

Učili se zacházet s dalekohledem a poznávat typické hlasové projevy ptačích obyvatel naší přírody. Rekordmanem v počtu hlasů je sedmihlásek. Neumí jich jen sedm, vědci jich napočítali 2 000! Proto si vysloužil přezdívku Melihuba.

Procházka se všem účastníkům moc líbila, někdy si ji určitě ještě zopakují. Panu Tomáši Krásenskému děkujeme!