Úvod > Aktuality > Lidské tělo – program pro děti z MŠ

Lidské tělo – program pro děti z MŠ

Ve středu 29. listopadu navštívila třída Sluníčka z Mateřské školy Přibyslav naši školu. V učebně přírodopisu jsme pro ně připravili program Lidské tělo zaměřený především na lidské smysly. Při organizaci programu pomáhaly žákyně 9.A – Hana Janů, Kateřina Kerbrová, Amálie Loužecká a Jolana Kalendová.

Nejprve jsme s dětmi zopakovali části lidského těla a zalitovali, že nemáme křídla a ocásek jako někteří živočichové. Pak se děti rozdělily na tři skupiny. V každé skupině jsme zkoumali jeden ze smyslů – hmat, čich a sluch. Děti se zavázanýma očima poznávaly po hmatu různé předměty a materiály, rozlišovaly různé zvuky a pomocí čichu hledaly lahvičky naplněné sušenou levandulí. Pak všichni společně na fotografiích z přírody hledali ukryté živočichy, kteří svojí barvou a tvarem splývají s okolím.

Děti si se zájmem prohlédly také lidskou kostru a torzo s orgány. Už malí školáci velmi dobře vědí, k čemu slouží např. plíce nebo žaludek.