Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2
Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
3
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
4 5
6
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
7
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
8 9
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
10 11
Férová snídaně na školní zahradě
12
13
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
14
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
15
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
16
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
17
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
18 19
20 21 22 23
23. května se nebude vařit
24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Evropský den hudby

Evropský den hudbyDatum konání:
15.3.2024

15. března naši školu oživil Evropský den hudby. Měli jsme čest přivítat několik profesionálních umělců, kteří se rozhodli sdílet svůj talent a vášeň prostřednictvím hudebních workshopů. Naši žáci z 5. až 9. tříd měli jedinečnou příležitost prozkoumat různé hudební styly a formy přímo od těch, kteří hudbu nejenom vytvářejí, ale také ji žijí.

Naši hosté, kteří nám byli v tento den plný nových zajímavostí a zkušeností nablízku, zahrnovali širokou paletu hudebních talentů: Matěj Kolář představil svět digitální hudby, zatímco Dorota Barová nás oslovila svým uměním na violoncello doprovázeným zpěvem. Vlastimil Beránek ukázal, co to znamená být DJem ve světě dnešní rozmanité hudby a Michaela Šedivá nám předvedla, jak emocionální může být písničkářství. Helena Valová, jako hlasová pedagožka, sdílela své znalosti o technice zpěvu, kdežto Jiří Hradil, klávesista a skladatel filmové a divadelní hudby, nám dal nahlédnout do procesu tvorby hudby pro scénu a nejrůznější kapely jako jsou třeba Tata Bojs. A nezapomeňme na bubenické trio v čele s Pavlem Hekelem, které nám předvedlo, jak mohou různé rytmické vzory oživit hudbu.

Tento den byl skvělým příkladem, jak může hudba spojit lidi, předat zkušenosti a inspiraci mladým nadšencům. Jsme vděční všem účinkujícím umělcům za jejich čas a odhodlání inspirovat naše žáky a ukázat jim, že hudba má nekonečně mnoho podob. Velké díky patří žákům 8. ročníků a také učitelům druhého stupně, kteří se na realizaci tohoto dne podíleli.