Exkurze vojenské muzeum Praha 8.C
Napříč školou - projektový den pro celou školu
Vánoční výstava ŠD a ŠK, Čajovna Otakárku a vystoupení dětí
Zpívání koled v cizích jazycích
Vánoční programy ve třídách

Úvod > Vzdělávání a poradenství > Přijímací řízení na SŠ

Přijímací řízení na SŠ a termíny ve školním roce 2023/2024

VEŠKERÉ DŮLEŽITÉ INFORMACE NADETE NA https://www.prihlaskynastredni.cz/

PORTÁL PRO PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK https://dipsy.cz/prihlaska/intro

Kontaktní osoba pro veškeré informace týkající se přijímacího řízení (výběr školy, podávání přihlášek, přijímací řízení, termíny atd.)

Mgr. Věra Danišková, výchovná a kariérní poradkyně - kontakt: zpráva přes Edookit, email: daniskovav@zspribyslav.cz, tel: 605 171 191

Státní přijímací zkoušky na střední školy se v roce 2024 zřejmě změní. Ministerstvo školství totiž chystá digitalizaci přijímacího řízení a děti si podle návrhu budou moci podat přihlášku na tři střední školy a seřadí si je podle svých priorit.

Kromě zjednodušení přihlašování a zavedení větší přehlednosti by měla novinka zrušit i praxi, kdy rodiče museli osobně nosit zápisové lístky přímo na sekretariáty středních škol. To by za ně měla vyřešit právě elektronická platforma.

Přihlášky půjde podle návrhu ministerstva podat elektronicky, ale i papírovou formou či kombinovaně oběma typy. Těm, kteří podají přihlášku v papírové podobě, údaje do databáze překlopí ředitelé středních škol.

Vybrané školy si každý žák seřadí podle svých priorit. A podle výsledků přijímacích zkoušek pak zjistí, na kterou školu se dostal. Pak už nebude možné měnit rozhodnutí, kam zamíří, klíčem bude původní seřazení v žebříčku.

Uzávěrka přihlášek je 20. února 2024.

Uzávěrka přihlášek na SŠ s talentovou zkouškou a gymnázia se sportovní přípravou je 30. listopadu 2023. Přijímací zkoušky pak probíhají v lednu, přesné termíny si stanovují školy samy a budete o nich informováni zvacím dopisem.

Burza škol na ZŠ Přibyslav proběhne ve čtvrtek 19. 10. 2024 od 16:00 do 18:00 v divadelním sále, součástí bude informační schůzka s paní Daniškovou, kde získáte podrobné informace k přijímacímu řízení a podávání přihlášek.

MŠMT stanovilo ve školním roce 2023/2024 tyto termíny přijímacího řízení na střední školy:

• pro čtyřleté obory: 1. termín 12. 4. 2024 a 2. termín 15. 4. 2024
  • pro víceletá gymnázia (šestileté a osmileté studium): 1. termín 16. 4. 2024 a 2. termín 17. 4. 2024
  • náhradní termín: 1. termín 29. 4. 2024 a 2. termín 30. 4. 2024

Zkoušky se skládají z didaktického testu z českého jazyka a literatury a z matematiky. Uchazeči o studium mají na test z českého jazyka a literatury 60 minut, na test z matematiky 70 minut. Povolenými pomůckami jsou pouze modře či černě píšící propisovací tužka, nelze používat gumovací pera či fixy, u matematiky navíc obyčejná tužka a rýsovací potřeby. Nesmí se používat slovníky, Pravidla českého pravopisu, kalkulačka či matematicko-fyzikální tabulky.