PŘIBYSLAVSKÝ PANTOFLÍČEK
ENGLISH LITERACY AT OUR SCHOOL
Okresní kolo olympiády v českém jazyce
Listování s Lukášem Hejlíkem
Zasedání školního parlamentu
Historická exkurze 7.C, Praha
1. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
2. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
Setkání třídních důvěrníků 17:00
Třídní schůzky 2. stupeň
"Tvá cesta nanečisto", "Právní vědomí" - přednášky Policie ČR (8.B, 9.B)
Exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (9.C)
Zápis do do 1. tříd
Zápis do ŠD, ŠK a letní družiny
Přednáška Policie ČR "Šikana" (5. roč.)
Čarodějnické závody ŠD, ŠK

Úvod > Od počítačů k robotům > ŘÍJEN 2022

ŘÍJEN 2022

7.10.

První říjnový pátek a první kroužek v novém školním roce. Oproti loňskému roku se nás na kroužku sešlo skoro dvacet a máme mezi sebou i jedno děvče. Na první hodině kroužku jsme se seznámili s plánem co nás na kroužku čeká. Pronikli jsme do základů programování a zahráli si online programovací hru Run Marco. Dětem se ve hře velice dařilo, takže jsme se stihli podívat i do programovací aplikace Scratch, založit si v ní společný účet a seznámit se s jejím prostředím.

13.10.

Po úvodní hodině jsme se již naplno pustili do programování. Děti si vyzkoušely v aplikaci Scratch vytvořit několik drobných programů a poté jsme se již pustili do naší první větší práce. Naším společným cílem bylo vytvoření hry Bludiště. Tvar a obtížnost samotného bludiště byla ponechána na fantazii dětí, postavičku jsme si naprogramovali aby se pohybovala pomocí šipek, pokud se dotkne stěny bludiště je vrácena zpátky na počáteční pozici a navíc je jí během průchodu bludištěm stopován čas. Skončili jsme se spoustou originálních a hlavně funkčních her, které si děti mohou díky společnému účtu navzájem zahrát a otestovat tak práci kamarádů.

21.10.

Protože se nám letos na kroužku sešly opravdu nadané děti, seznámili jsme se už další hodinu se složitějšími příkazy jako je klonování nebo využití proměnných. Následně jsme se společnými silami pustili do programování další hry. Jednalo se o hru chytání předmětů. Bylo potřeba vybrat si postavičku a přidat jí nádobu, do které bude padající předměty chytat. Samotné padající předměty bylo potřeba klonovat a nechat je objevovat se na různých místech a nechat je padat různou rychlostí a tím postupně zvyšovat obtížnost hry. Nakonec jsme přidali počítání chycených předmětů - skóre.