Přírodovědná soutěž pro žáky I. stupně
Exkurze - Muzeum smyslů Praha 8.A, 8.C
Exkurze - Jaderná a vodní elektrárna Dukovany 9.C, 9.B
Olympiáda Podoubraví 2022
Školní výlet 6.B
Žákovská konference k projektu DiGiMe
Školní výlet 1.A, 1.C
Školní výlet 5.A
Školní výlet 7.B
Školní výlet 5.A
Školní výlet 7.B
Pasování na čtenáře 1. roč.
Školní výlet 8.B
Program pro předškoláky
Školní výlet 2.A, 2.C
Víkend otevřených zahrad
Zápis do 1. tříd pro ukrajinské žáky
Školní výlet 8.A
Školní výlet 8.A
Školní výlet 6.A
Fotografování tříd 2.A, 7.D
Školní výlet 6.A
Školní výlet 4.B
DiGiMe - metodické setkání
Kariérové vzdělávání - konference (Rakousko)
Uzavření hodnocení za 2. pololetí
Školní výlet 5.B
Pedagogická rada
Školní výlet 5.B
Školní výlet 6.C
Školní výlet 6.C
Vydávání vysvědčení
Slavnostní vyřazení žáků 9. ročníků

Úvod > Od počítačů k robotům > ŘÍJEN 2021

ŘÍJEN 2021

8.10.

Na první hodině kroužku se sešlo devět žáků čtvrtých a pátých tříd. Po seznámení jsme diskutovali o tom co vůbec robot je, o různých druzích robotů,          k čemu je možné je využít a jak nám mohou být užiteční. Vysvětlili jsme si pojem program a obecný postup jeho tvorby. Žáci si nové znalosti vyzkoušeli na příkladech z běžného života – napsali například „program“ jak si čistím zuby nebo jdu nakoupit. Během této aktivity si ověřili, že záleží na posloupnosti jednotlivých kroků – příkazů. Závěr kroužku jsme věnovali kreativní činnosti – vymyšlení vlastního robota, jeho vlastností a schopností a jeho grafickým zpracováním.

rob1.jpgrob2.jpg

22.10.

Na začátku kroužku jsme si objasnili nutnost osvojení si znalosti programování pro budoucí konstrukci robotů. Jako nástroj pro úvodní seznámení                s programováním jsme použili programovací hru Run Marco. V této hře si žáci prostřednictvím skládání barevných bloků – příkazů, vyzkoušeli sestavit        jednoduchý program a ověřit si jeho funkčnost. Začali na základní úrovni s jedním příkazem – udělej krok vpřed, přičemž cílem každé úrovně je napsat pro postavičku program aby prošla zadanou trasu. Ve vyšších úrovních se seznámili s možností opakování příkazů nebo zadáním podmínek a tím                zjednodušení kódu programu.

runmarco.png

29.10.

Tuto hodinu jsme věnovali ujasnění základních postupů při psaní kódů prostřednictvím grafických prvků i obecně. K procvičení jsme využili                            programovací hry GalaxyCodr, která nabízí už náročnější úkoly. Žáci se následně seznámili s prostředím Scratch, ve kterém budou v následujících              hodinách tvořit své vlastní programy.

galaxy.png