Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Vydávání pololetního vysvědčení
1 2
Pololetní prázdniny
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
17
Jarní prázdniny
18
Jarní prázdniny
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu

ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském HornuNaše škola je zapojena do mezinárodního projektu „Kariérové poradenství na školách.“ Ve čtvrtek 30.1. 2020 jsem mohla vycestovat se 2. skupinou němčinářů z 9.B,C na Neue Mittelschule v rakouském Hornu. Ta odpovídá 2. stupni naší základní školy. Čekal nás tam interaktivní projektový den „ Ulice dovedností – Stra3e der Fähigkeiten. “ Společně s námi tento den absolvovali ještě žáci ze Základní školy v Moravských Budějovicích. Po příjezdu do Hornu se nás ujala paní učitelka Margit, která ke každému českému žáku přiřadila 2 rakouské kamarády. Ti měli za úkol společně chodit po jednotlivých stanovištích a plnit úkoly, které byly zaměřeny na paměť, smyslové vnímání, postřeh, čísla apod. Vše samozřejmě v němčině. Naši deváťáci byli nejdříve zaskočeni, ale pak si poradili. Spojili několik skupinek dohromady a společnými silami česko- německo- anglicky a za pomoci rukou a nohou objevovali řešení úloh celkem na 30 stanovištích. Po splnění každého úkolu následovalo sebehodnocení a možnost napsat, kde v životě, v jakém povolání, budou moci tuto dovednost uplatnit.

Naši rakouští spojenci byli velice přátelští a snažili se nám pomoci. Adam Halík měl štěstí, byla mu přidělena průvodkyně, která uměla trochu česky. Z toho těžil nejen Adam, ale později i jiné skupiny J. Celé dopoledne nám pěkně ubíhalo a já mohla pozorovat rozdíly mezi českými a rakouskými žáky. Česká povaha je temperamentní, což se všude projevuje typicky českým humorem J J. Rakouští žáci se chovali spíše distingovaně, byli vážnější, tišší a na pohled zodpovědnější. Jsou zvyklí pracovat spíše individuálně, než ve skupinkách. Po skončení dovednostních aktivit si paní učitelka Margit, už jen pro nás, připravila ještě jeden úkol. Byl to pokus o přežití! Nejednalo se však o žáky, ale o věc, konkrétně o syrové vejce, které mělo přežít pád z druhého patra. Každá skupina měla k dispozici jen několik málo věcí, se kterými si musela vystačit. Musím však říct, že nakonec uspěli a přežili všichni. Hurá! Po návštěvě školy nás ještě čekal v místním campusu chutný oběd. Veškeré náklady hradila Vysočina- Edukation v Jihlavě, která je garantem projektu. Moc jí za to děkujeme. Cesta zpět probíhala příjemně, přibyslavská mládež za pomoci repráčku hezky zpívala. Kolegyně z Moravských Budějovic i z Vysočina Edukation byly nadšené, pochvalovaly si práci našeho pana učitele hudební výchovyJ.

Žáci obou českých škol hodnotili celý den velmi pozitivně, něco nového poznali, upevnili spolupráci, provětrali cizí jazyky a navázali nová přátelství.

Věra Danišková

ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu ZŠ Přibyslav na návštěvě v rakouském Hornu

[6.2.2020]