Zahájení školního roku s třídními učiteli 7:55 - 9:00
Slavnostní vítání prvňáčků
Cvičení v přírodě (ochrana obyvatel při mimořádných událostech)
Setkání třídních důvěrníků
Den otevřených dveří (Přibyslavské slavnosti)
Den otevřených dveří (Přibyslavské slavnosti)
Zahajovací třídní schůzky
Exkurze Horní Rakousko - Linec (přihlášení žáci)
Výlet Otakárků do Žďáru nad Sázavou
Evropský den jazyků - projektový den II. stupeň
Podzimní sběrová akce
Podzimní sběrová akce
Den české státnosti - státní svátek

Úvod > Aktuality > Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti Open Garden & Squares Weekend vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

V České republice se zahrady otevírají od roku 2010. Obvyklou formou je komentovaná prohlídka o historii, současném stavu i budoucích záměrech v zahradě či parku, doplněná dalším programem. U nás mají návštěvníci možnost seznámit se s principy přírodních zahrad a přírodě blízkým hospodařením, zakoupit si výpěstky či jiné produkty školní zahrady.

Školní zahrada Základní školy Přibyslav se veřejnosti otevírá několikrát ročně, poskytuje zázemí akcím a aktivitám pořádaným seniory, mateřskou školou, různými zájmovými skupinami. V neděli 12. června 2022 zahrada nabídla zájemcům prohlídku prvků ukázkové přírodní zahrady, workshop Jak se dělá hmyzí hotel, informační koutky o Fair Trade, Biovýrobcích a Přírodních zahradách, výstavu domácích mazlíčků dětí ze Základní školy Přibyslav. Organizace se ujali členové přírodovědného kroužku Otakárek.

Do letošní soutěžní výstavy O nejkrásnějšího domácího mazlíčka se přihlásilo 18 majitelů psů, koček, králíků, morčat, oblovek, želvy a křečíka. Zvítězilo bezsrsté morče, na druhém místě se umístila klapouchá kočka ukrajinské rodiny, která našla v Přibyslavi azyl. Na třetím místě skončili zakrslý králíček a štěně maltézského psíka. Vítěz soutěže obdržel poukázku na nákup krmiva ve zverimexu, všichni čtyři medailisté diplom a plyšové zvířátko, ostatní účastníci diplom za účast.