Exkurze vojenské muzeum Praha 8.C
Napříč školou - projektový den pro celou školu
Vánoční výstava ŠD a ŠK, Čajovna Otakárku a vystoupení dětí
Vánoční programy ve třídách
Zpívání koled v cizích jazycích

Úvod > Aktuality > Tento týden poprvé zasedal žákovský parlament

Tento týden poprvé zasedal žákovský parlament

Datum konání:
14.10.2022

V průběhu září měla každá třída možnost zvolit ze svých řad zástupce do parlamentu.

Volby máme úspěšně za sebou a nic nebránilo oficiálně činnost Žákovského parlamentu zahájit. To proběhlo úterý 11. října v divadlením sále a věnovali jsme mu celé dopoledne. Žáci se navzájem poznali a vyzkoušeli si, jaké je to zapojit kreativitu při hledání nápadů. Dokonce už po jednotlivých skupinách zformulovali a odprezentovali první návrhy, jaké příležitosti ke změne se nabízí a představili svá řešení.

Cílem je ještě více zapojit děti do dění ve škole, dát jim možnost podílet se na chodu školy, navrhovat změny, diskutovat o možnostech, přicházet s nápady, hledat řešení. Věříme, že takováto aktivita vede k tomu, aby se děti ve škole, kde nyní tráví podstatnou část svého života, cítily dobře, aby to bylo "jejich" protředí, které spoluvytvářejí.

Děti nás opět přesdvědčily o tom, jak dokáží být kreativní, kultivovaně diskutovat, argumentovat a respektovat se navzájem. Mnozí naši politici by si z nich mohli vzít příklad :-).