Exkurze vojenské muzeum Praha 8.C
Napříč školou - projektový den pro celou školu
Vánoční výstava ŠD a ŠK, Čajovna Otakárku a vystoupení dětí
Zpívání koled v cizích jazycích
Vánoční programy ve třídách

Úvod > Aktuality > Přírodovědné klání na Gymnáziu Chotěboř

Přírodovědné klání na Gymnáziu Chotěboř

V pátek 8. října 2021 přijalo čtyřčlenné družstvo žáků 8. a 9. ročníku ve složení Václav Vinkler, Barbora Augustinová, Veronika Stránská a David Joukl pozvání na soutěž Přírodovědné klání. V prostorách Gymnázia Chotěboř na něj čekaly úkoly a otázky z oblasti přírodních věd - matematiky, zeměpisu, fyziky, chemie, biologie a geologie, informatiky a také tělesné výchovy. Soutěžící řešili logické úlohy, poznávali přírodniny, plnili úkoly v laboratoři fyziky a chemie, odpovídali na otázky týkající se živelných katastrof v učebně zeměpisu, poznávali horniny v geoparku a dokazovali svou tělesnou zdatnost v tělocvičně při lezení na umělé horolezecké stěně, házení míčů na koš nebo zdolávání překážkové dráhy. Naši žáci si vedli velmi dobře a s minimálním bodovým odstupem na vítěze obsadili v konkurenci vrstevníků z dalších škol okresu Havlíčkův Brod šesté místo.