Přihlášení:
Sobota 16. května 2026
Výprava dvaceti žáků devátého ročníku a tří učitelek odletěla z letiště Václava Havla do francouzského Toulouse. Po hladkém přistání se ubytovala v hotelu Ibis a po zbytek víkendu poznávala krásy "růžového" města.
O zážitky z dalších dnů se podělií sami źáci.
Neděle 17. května 2026
Povíme o našem nedělním výletu po Toulouse. Ráno jsme vstali okolo půl osmé a o půl deváté jsme šli na snídani. K snídani jsme měli na výběr hodně dobrého a sladkého jídla. Po snídani jsme měli necelou hodinku na přípravu. Poté jsme šli na procházku po parku, který byl inspirovaný japonskou kulturou. Bylo tam mnoho hezkých stromů, které u nás nerostou. Dokonce jsme tam potkali i jogýny, kteří se tam protahovali. Také jsme navštívili místní náměstí, které bylo moc hezké. Zdobilo ho Place du Capitole a symbol Toulouse (kříž- na kterém bylo 12 symbolů). Na náměstí jsme měli oběd, který nám moc chutnal. Měli jsme také rozchod, abychom mohki navštívit několik obchodů a koupit si nějaké suvenýrů. Celé Toulouse zdobily zdèné stavby. Také jsme viděli třeba Chapelle Saint- Joseph de la Grave, Fontaine Ariège Garonne, Notre- Dame de la Dalbade. Vše se nám moc líbilo. Do našeho výletu jsme přidali i park Grand Rond. V parku bylo příjemně. Den jsme zakončili tím, že jsme si zašli koupit večeři do obchodu blízko našeho hotelu. Celý den jsme si náramně užili a máme spoustu zážitků.
Julie, Viktorie, Hanna, Anna, Vanessa, Veronika
Pondělí 18. května 2026
Ráno jsme se přesunuli do Masseube, kde se nachází škola, kterou budeme navštěvovat. Setkali jsme se s žáky, kteří nás provedli po škole. Poté jsme s nimi šli na oběd do jejich jídelny Po obědě byla pauza, kterou jsme strávili venku hraním her a povídáním si. Hned po pauze na oběd jsme se rozdělili na tři namíchané skupiny (češi,francouzi) a vystřídali se na různých aktivitách/hrách. Po další přestávce jsme byli rozděleni na skupiny po třech a každá skupina byla na dvou různých hodinách. Po škole jsme se setkali s rodinami, kde se každý ubytoval. Rádi jsme se setkali s rodinami a užili si tento den.
Honza, Nikola, Martina, Anna
Úterý 19. května 2026
V úterý jsme cca v 8:30 přijeli ke škole a čekali, než se sejdeme všichni. Následně jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme hodinu a půl na opatství Flaran, kde jsme měli prohlídku po celém opatství a zahradě. Následně jsme si šli do autobusu pro svačiny, které nám nachystaly naše hostitelské rodiny, a s těmi jsme si šli sednout ke stádu ovcí.
Po snězení svačin jsme jeli cca 15 minut do Condomu, kde jsme poslouchali francouzský orchestr a připojili jsme se k francouzskému průvodu po městě Condom. Měli jsme 6 nebo 7 zastávek a na poslední zastávce nám zahrála francouzská kapela, která byla něco jako Kabáti z Temu. Začala na ně většina tancovat díky Káje a Niki a pořád se přidávalo čím dál více lidí. Došli jsme si i pro naše paní učitelky, které se k nám přidaly.
Kapela hrála cca do 19:00. Následně jsme jeli ke škole, kde jsme se rozešli do svých hostitelských rodin.
Veronika, Šimon, Jakub, David
Středa 20. května 2026
Ráno okolo 8:15 jsme se všichni setkali u školy a byli jsme připravení na sportovní den. Společně s Francouzi jsme šli na sportovní hřiště vzdáleného asi 10 minut od školy. Potom nás rozdělili do dvou skupin a Francouzi se rozdělili podle toho, co každý ve škole dělá za sport. Jedno stanoviště byl baseball a druhé bylo rugby. Na rugby jsme si na rozcvičku přehazovali míč a zároveň jsme s ním běhali. Potom jsme měli malou předehru a potom zas menší přehazovačku předtím, než jsme si konečně mohli zahrát hru rugby. Následně se prohodily týmy a šli jsme hrát baseball. Tam nás rozdělili do tří týmů:- porota, obránci a útočníci. Francouzi nám tak nějak vysvětlili pravidla a šli jsme hrát.
Každé stanoviště trvalo 2 hodiny a jakmile jsme dohráli, tak jsme ještě chvilku byli na tribuně a poté jsme se společně vydali zpátky ke škole, kde jsme chvíli čekali na bus.
Oběd jsme měli u rodin a předvečerní program jsme měli každý jiný. Velká většina žáků byla u jezera La Gimone, kde se někteří čeští žáci šli vykoupat, ale taky popovídat a trochu se hodit do pohody. Po cca 3 a půl hodinách jsme se pomalu po rodinách rozjeli do dočasných domovů.
Vanessa, Viktorie, Kristýna, Marek
Čtvrtek 21. května 2026
Šestý den ve Francii jsme se sešli u školy, nasedli do autobusu, který nás dovezl do města Auch, kde pro nás francouzští učitelé měli připravený program. V jedné uličce byl tradiční trh, ve kterém se prodávají sýry, ovoce, zelenina, oblečení, květiny atd. 233 schodů monumentálního schodiště nás zavedlo ke katedrále Sainte - Marie, kterou jsme si prohlédli i zevnitř.
Paní ředitelka z collège Simon Veil nám zařídila prohlídku radnice i divadla. Následoval piknik v parku. Paní učitelky nám daly rozchod, při kterém jsme si mohli zakoupit suvenýry a dárky pro naše rodiny. Po rozchodu jsme opět nastoupili do autobusu, který nás odvezl na biofarmu, kde jsme měli šanci vidět, jak se pěstuje zelenina, jak se vypouští ovce a kozy na pastvu, chutnali jsme různé druhy sýrů.
Po návštěvě farmy jsme jeli autobusem zpět do Masseube, kde si nás vyzvedly naše ubytovávající rodiny.☺️
Sofie, Karolína, Monika
Pátek 22. května 2026
Předposlední den ve Francii jsme se opět všichni sešli ve škole, kde nás čekala první společná hodina. Byla to hra, přesněji únikovka. Účelem bylo poznat lépe francouzké žáky, a tak úkoly byly mířeny na jejich zájmy nebo na ně samotné. Následovaly dvě hodiny, kdy jsme se byli podívat do výuky. Později jsme si s francouzskými kamarády vyzkoušeli petang. Po obědě, ke kterému jsme měli brambory s vepřovým masem nebo lososem (mohli jsme si vybrat), jsme se rozdělili do skupinek na workshopy: vytváření videa, zpívání, kaligrafie, první pomoc a vaření. Poslední hodinu jsme odprezentovali výtvory z workshopů a dostali jsme certifikáty. Dali jsme si společnou svačinu a jeli domů za hostitelskou rodinou.
Celý týden byl plný zážitků a švandy, velmi jsme si to užili. DĚKUJEME☺️
Anna, Hanna, Julie, Tereza, Zuzana
Všichni jsme se sešli v 10 hodin dopoledne před školou. Následovalo loučení plné objetí a slz a krátce po půl jedenácté nás autobus odvezl na letiště v Toulouse. Francii jsme opouštěli ve 14:35.
Česká 31
582 22 Přibyslav
Zobrazit školu na mapě >
Sekretariát +420 569 484 802
Školní jídelna +420 569 484 261
E-mail sekretariat@zspribyslav.cz