Pololetní vysvědčení
Plavecký výcvik (3. a 4. roč.)

Úvod > Aktuality > Divadelní představení ŠD

Divadelní představení ŠD

Divadelní soubor Sluníčko Školní družiny a Školního klubu při ZŠ Přibyslav nazkoušel pohádku „Kašpárek a loupežníci“, kterou napsal Miloš Stránský.

Je to veselá pohádka, která vypráví o moudrém Kašpárkovi, hodné královně, proradných rádkyních, natvrdlých loupežnících a rozmazlené princezně. Tu unesou loupežníci a Kašpárek s komorníkem Felixem se ji rozhodnou vysvobodit. Náčelník loupežníků Dlouhý Kudla se do princezny zamiluje a chce se s ní oženit. Princezna souhlasí, ale Kašpárek jí to naštěstí rozmluví a pomůže jí spolu s Felixem utéci. Z Felixe se nakonec vyklube princ a pohádka šťastně končí.

Děti v pohádce zazpívaly několik písniček, při kterých je na klavír doprovázela paní učitelka Petra Fiedlerová.

Děti svou pohádku zahrály v kulturním domě v Přibyslavi ve středu 25.5. 2022 dopoledne v 8 a v 10 h pro MŠ a ZŠ Přibyslav a v podvečer v 17 h pro rodiče a veřejnost.

V souboru letos hraje 15 dětí od 4. až do 9. třídy. Rozloučili jsme se sedmi deváťáky: Kateřinou Kohoutovou, Terezou Kouckou, Petrem Losenickým, Veronikou Němcovou, Veronikou Stránskou, Václavem Vencem a Alenou Vencovou. Někteří byli dlouholetými členy našeho souboru Sluníčko.

Za ŠD a ŠK Jitka Smejkalová