Školní kavárna s tématem formativní hodnocení
Třídní schůzky 2. stupeň
Ředitelské volno

Úvod > Aktuality > Den stromů na školní zahradě

Den stromů na školní zahradě

Naposledy před odchodem na střední školy připravili žáci letošní 9.A pro malé kamarády z mateřské školy Den stromů na školní zahradě. Od rána pršelo, ale to neodradilo ani velké ani malé milovníky přírody natolik, aby se Den stromů neuskutečnil. Deváťáci hostili na zahradě tři oddělení MŠ a svůj program zahájili tradičně krátkým divadlem s ponaučením. Příběh deseti stromů rostoucích v lese, které odolávají suchu, větru, požárům, nevítanému lýkožroutovi, ale také málo ohleduplným lidem zhudebnil Pavel Venc. Když se společně podařilo najít lék pro zubožený les a ten následně uzdravit a obnovit, mohli se malí školáci pustit do plnění úkolů na připravených stanovištích. Skládali obrázky živočichů žijících v korunách stromů, poznávali výrobky ze dřeva a papíru, ochutnávali ovoce, řezali dříví pilou, trefovali se šiškami do košů a poznávali plody lesních i ovocných stromů.

Deváťáci, díky za všechny čtyři programy ke Dni stromů, které jste v posledních čtyřech letech připravili!

Den stromů na školní zahradě Den stromů na školní zahradě Den stromů na školní zahradě

[16.9.2019]