PŘIBYSLAVSKÝ PANTOFLÍČEK
ENGLISH LITERACY AT OUR SCHOOL
Okresní kolo olympiády v českém jazyce
Listování s Lukášem Hejlíkem
Zasedání školního parlamentu
Historická exkurze 7.C, Praha
1. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
2. kolo přijímacích zkoušek na SŠ
Setkání třídních důvěrníků 17:00
Třídní schůzky 2. stupeň
"Tvá cesta nanečisto", "Právní vědomí" - přednášky Policie ČR (8.B, 9.B)
Exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (9.C)
Zápis do do 1. tříd
Zápis do ŠD, ŠK a letní družiny
Přednáška Policie ČR "Šikana" (5. roč.)
Čarodějnické závody ŠD, ŠK

Úvod > Aktuality > Angličtina na naší škole

Angličtina na naší škole

Při výuce anglického jazyka všem žákům nabízíme zajímavé aktivity k rozšíření znalostí a dovedností.

Děti v 1. - 2. třídě mohou navštěvovat „Přípravku“, kde se seznamují s angličtinou prostřednictvím písniček, her a kreativních aktivit. V letošním školním roce probíhá výuka 4 skupinek (kolem 10 dětí v každé skupině).

Studenti II. stupně se zapojují do projektu dopisování v angličtině. Po ukončení projektu Cambridge Penfriends pokračujeme v elektronické výměně dopisů se žáky ze školy ve městě Mejorada del Campo poblíž Madridu. Zatím se zapojilo 30 studentů.

Studenti 8. ročníku si vyzkoušeli přípravu anglické snídaně. Součástí jejich úkolu bylo vytvořit si menu, připravit suroviny a během snídaně komunikovat v angličtině. Akce ve školní kuchyňce se všem líbila!

Žáci 7. ročníků se rozhodli vyzkoušet recept na anglický jablkový koláč v naší školní kuchyňce. V angličtině pojmenovávali jednotlivé suroviny, nádobí a postupy při přípravě apple cramble. Všem se praktický projekt líbil a ještě si pochutnali na zdařilém koláči:-)

Motivaci žáků zvyšujeme také využitím různých aplikací, např. Kahoot, Liveworksheets, Quizlet, Wordwall. Žáci mohou vyzkoušet procvičování prostřednictvím finské aplikace Seppo, která umožňuje tvorbu her s úkoly nejen v angličtině. Studenti úkoly nejen plní, ale také tvoří pro svoje spolužáky. Letos mohou žáci vyzkoušet také program Mondly - virtuální realitu pro komunikaci v angličtině.

V letošním školním roce se 23 žáků naší ZŠ účastní projektu SciLearn English, při kterém využívají počítačový program vytvořený týmem neurovědců, který nejprve připraví mozek na angličtinu a postupně naučí studenty v angličtině myslet, vnímat jí jako svou mateřštinu a výborně vyslovovat. Prezenční kroužek je potom zaměřen na hravé procvičování a trénování slovní zásoby.

Snažíme se žáky podporovat ve čtenářské gramotnosti také v anglickém jazyce. Pracujeme s předplacenými anglickými časopisy, které mají studenti k dispozici i pro domácí procvičování. V nově rozšířené anglické knihovně si mohou žáci půjčovat jak zjednodušenou četbu, tak i romány a knihy různých jazykových úrovní.

Loni i letos proběhla intenzivní výuka angličtiny s rodilým mluvčím ve spolupráci s jazykovou školou English Focus. 40 žáků II. stupně rozdělených do dvou jazykových úrovní se zúčastnilo tohoto projektu s lektorem Charlesem Murray. Kurz zaměřený na komunikaci, prezentování v angličtině a získání další motivace do učení tohoto jazyka byl přínosem pro všechny zúčastněné.

Každoročně si žáci porovnávají své znalosti v konverzační olympiádě. Soutěžilo se v porozumění poslechu a v konverzaci na běžná témata ze života. Školního kola, které se konalo 10. ledna 2023, se zúčastnilo 50 žáků II. stupně. Soutěžili ve dvou kategoriích, ze kterých vítězové postupují do okresního kola konaného v AZ Centru v Havlíčkově Brodě 21. března.

Žáci naší školy se i v budoucnu mohou těšit na další zajímavé projekty, jejichž cílem je trénování znalostí a dovedností v anglickém jazyce

projektová výuka.jpg

Penfriends.jpg