Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2
Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
3
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
4 5
6
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
7
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
8 9
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
10 11
Férová snídaně na školní zahradě
12
13
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
14
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
15
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
16
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
17
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Erasmus+ První kroky ZŠ Přibyslav v oblasti mezinárodní spolupráce a zahraničního vzdělává

Erasmus+ První kroky ZŠ Přibyslav v oblasti mezinárodní spolupráce a zahraničního vzdělává



logo erasmus (1) (1).jpg

 

 

První kroky Základní školy Přibyslav v oblasti mezinárodní spolupráce a zahraničního vzdělávání pedagogů

 

Pro dosažení cílů v oblasti profesního rozvoje našich pedagogů je mimo jiné důležitá spolupráce školy s dalšími institucemi a účast v různých projektech, což nám vedle finančních zdrojů přináší i metodickou podporu, příležitost sdílet, inspirovat se, vzdělávat se a posouvat tak svoji profesní úroveň. Jsme přesvědčeni, že pouze pedagog, který je stále se vzdělávajícím reflektujícím profesionálem, může být svým žákům opravdu užitečný. S rychle se měnící společností jsou na učitele v oblasti profesního rozvoje kladeny stále vyšší nároky.

Jsme proto velmi rádi, že se nám v únoru 2022 podařilo úspěšně podat žádost “První kroky Základní školy Přibyslav v oblasti mezinárodní spolupráce a zahraničního vzdělávání pedagogů” v rámci projektu Erasmus+, KA122-SCH - Krátkodobé projekty pro mobilitu studujících a zaměstnanců ve školství a získat tak finanční prostředky na zahraniční vzdělávání našich učitelů. Celkem do zahraničí vyjelo 22 pedagogů. Od července 2022 až do srpna 2023 mělo možnost 12 pedagogů nasbírat zkušenosti ve finském Joensuu v rámci vzdělávacích kurzů pořádaných institucí eduKarjala (Out from classroom! - New learning environments - Digital tools: Make your distance teaching alive! - PISA - Secrets of Finnish and European education systems!). Obsahem byly především moderní výukové nástroje, informační a komunikační technologie, venkovní pedagogika a v neposlední řadě semináře zaměřené na výukové strategie nejúspěšnějších vzdělávacích systémů v Evropě. Dále učitelé získali inspiraci v oblasti podpory dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a dětí nadaných.

 Během jara 2023 mělo 10 pedagogů možnost zdokonalovat svoji angličtinu v intenzivním kurzu v jazykové škole Sprachcaffe na Maltě.

Naším dlouhodobým cílem je, aby se zahraniční spolupráce mezi učiteli i žáky a zahraniční a jazykové vzdělávání žáků i pedagogů stalo nedílnou součástí života naší školy. Konkrétně plánujeme mobility žáků i pedagogů, spolupráci se zahraničními školami, pravidelné stáže a stínování. V první fázi, která probíhá od minulého školního roku, jsme se zaměřili na dílčí cíle, jejichž naplnění je předpokladem pro realizaci těch dlouhodobých, a to dobrou jazykovou vybavenost většiny pracovníků naší školy a systematické vzdělávání v zahraničí v pro nás klíčových oblastech (moderní přístupy ve vzdělávání, badatelství, digitální gramotnost, wellbeing, rozvoj jazyků).

Přijďte si poslechnout sdílení zážitků a zkušeností ze zahraničních cest do naší kavárny během Mlékárenských slavností...

 

Martina Dočekalová

Program Erasmus+ mi přinesl nové poznatky, zkušenosti a zážitky. Nejvíce si cením možnosti seznámit se s kolegy z jiných zemí, sdílet s nimi informace a zkušenosti. Měli jsme možnost každý den společně tvořit a učit se. Cesta do Finska mi rozšířila pohled nejen na vzdělávání.

Marie Zichová

Nejvíc mě překvapilo, jak jsou finské školy, které jsme navštívili, podobné té naší - vybavením odborných učeben, výtvarné dílny, pracovní dílny, tělocvičny. V učebně přírodopisu, chemie, matematiky jsme viděli stejné pomůcky, které používáme i my. Překvapená jsem byla i z finské přírody v okolí Joensuu - květena téměř jako u nás na Vysočině. Velkým přínosem pro mě byla spolupráce s kolegy z evropských zemí a společné učení.

 

Jaromír Sukup

Program Erasmus+ mi ukázal nejen rozdílné prvky finského edukačního systému a našeho školství, ale zároveň také mnoho těch společných.  Každodenní komunikace a spolupráce s kolegy z jiných zemí ukázala, že máme mnoho společného a často v rámci své profese řešíme podobné problémy a zažíváme stejné radosti.“

 

 logo erasmus (1) (1).jpg