Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
Férová snídaně na školní zahradě
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
23. května se nebude vařit

Úvod > Od počítačů k robotům > ČERVEN 2023

ČERVEN 2023

2.6.

Dnešní setkání našeho robotického kroužku bylo věnováno vzrušující hře - fotbalu s našimi věrnými pomocníky, roboty Codey Rocky. Rozhodli jsme se, že přidáme trochu soutěžního ducha do našich robotických aktivit a uspořádali jsme turnaj v robotickém fotbale.

Na turnaji jsme měli několik zápasů, kde se týmy dvou robotů snažily dát gól soupeřům. Děti se střídaly v roli programátorů a diváků, kteří povzbuzovali své roboty. Tato aktivita nám umožnila procvičit dovednosti programování Codey Rocky robotů. Děti se učily, jak programovat své roboty tak, aby reagovaly na různé situace na fotbalovém hřišti.

Turnaj nám také přinesl soutěžní duch a týmovou spolupráci. Děti se učily spolupracovat jako týmy, komunikovat, plánovat strategie a reagovat na nepředvídatelné situace.

9.6.

Dnes probíhala naše poslední hodina v tomto semestru a rozhodli jsme se ji završit několika zábavnými aktivitami, které spojovaly programování s kreativitou a dobrodružstvím.

Začali jsme tím, že jsme se přenesli do virtuálního světa Minecraftu. Děti byly nadšené, když si vytvářely a programovaly své vlastní Minecraft světy.

Poté, co jsme zakončili naši dobrodružnou cestu v Minecraftu, jsme se přesunuli do tělocvičny, kde nás čekalo další vzrušující dobrodružství - létání s dronem. Děti byly nadšené, když viděly drona, kterého jsme připravili pro tuto aktivitu. Každé dítě dostalo příležitost ovládat drona pomocí dálkového ovladače a vyzkoušet si létání. Naučili jsme se, jak drona bezpečně ovládat, stoupat a klesat, otáčet se a provádět různé manévry.