Výstava Jana Švankmajera - workshop GASK 9.C
Přednáška - Čas proměn 6. a 7. ročníky
Právní vědomí - Přednáška policie ČR 9.A, 8.A
Pěvecká soutěž
Den aktivit - akce školního parlamentu pro všechny žáky
Exkurze Terezín, Lidice 9. ročník
Školní výlet 3. B, 4. B
Férová snídaně na školní zahradě
Kurz první pomoci 8.B
Historická Praha - exkurze 8.C
Autorské čtení s Lenkou Jakešovou (ŠD)
Právní vědomí - Přednáška Policie ČR 9.B, 8.B
Český den proti rakovině
Kurz první pomoci 8.A, 8.C
Zasedání školního parlamentu
Kutná Hora - exkurze 9.A
Historická Praha 9.C
Prevence alkoholu 7. a 8. roč.
Rakouský institut - exkurze němčináři 9. roč
23. května se nebude vařit

Úvod > Aktuality > Badatelský víkend 22. - 24.3.2024

Badatelský víkend 22. - 24.3.2024

Tříčlenné družstvo chlapců z kroužku Otakárek se zúčastnilo víkendové akce ve středisku ekologické výchovy Chaloupky o.p.s. Badatelský víkend. Letošním tématem byla VODA.

Od pátečního odpoledne až do sobotního brzkého odpoledne se badatelé za pomoci odborníků – průvodců – učili zacházet s pomůckami a přístroji, které by jim pak měly při vlastním bádání pomáhat. Pozorovali vodní bezobratlé, učili se zjišťovat vodivost roztoků, čistotu vody a její průhlednost. Večer pro ně byla připravená vodní show, vodní malování a promítání dokumentů o životě ve vodě.

V sobotu odpoledne už byl čas na vlastní výzkum, badatelé se nejprve seznámili s tím, jak takový badatelský proces probíhá, vybrali si jedno z témat, která se vody týkala, a pak už si vymysleli vlastní badatelskou otázku a vyslovili hypotézu. Sobotní odpoledne bylo pak ve znamení měření, vážení, pozorování, lovení, … Večer badatelé výsledky svého průzkumu zpracovávali a vytvářeli postery nebo prezentace, kde výsledky své práce zhodnotili. Během bádání se všechny týmy potýkali s různými překážkami, ať už technickými nebo třeba s nepřízní počasí.

Celé nedělní dopoledne probíhala závěrečná konference, kde všechny týmy představily své hypotézy, výsledky bádání a výzkumné problémy. Naši badatelé zjišťovali průhlednost vody pomocí Sechciho desky a porovnávali ji ve dvou rybnících a potoce. Jejich výkon byl odměněn potleskem diváků i odborné poroty. Potkalo se zde 11 týmů z celé České republiky.